انجمن روانشناسی ایران
Menu

تازه های کتاب

تازه های کتاب

عصب روان شناسی در مدرسه

عصب روان شناسی در مدرسه

نویسنده: مدیر سایت/جمعه 21 مهر 1396/دسته بندی ها: تازه های کتاب

به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

نویسنده :جیمز ب.هیل،کاترین ا.فیورلو

ترجمه : ژانت هاشمی آذر                

ناشر: ارجمند

 

معرفی کتاب:

این کتاب تلاش صریح و بی پرده ای است برای  احیای موضوع خودکشی،آن هم از این زاویه و نگاه جدید که پدیده های مرتبط با خودکشی در ذهن انسان های خودکشی گرا روی میدهند. پیام اصلی این کتاب این است که رمز خودکشی در کلمات و زبان ساده و واضح خودکشی کنندگان است . به عبارت دیگر زبان رشته ی خودکشی شناسی ، همان کلمات و جملات عادی و ساده ای است که در گزارش ها و صحبت های انسان های تیره روز خودکشی گرا بیان می شوند.

اظهار نظرهای افراد خودکشی گرا در مور درد روانی و نیاز های روانی ناکام مانده شان ، مهم ترین واژه های موجود در خصوص خودکشی است . به این ترتیب پیشگیری از خودکشی وظیفه ی تمام انسانهاست.      

  شرح حال خودکشی کنندگان، مضمون بالینی اصلی این کتاب است.با مطالعه ی ماجرای تکان دهنده ی خودکشی سه انسانی که در این کتاب اورده شده است. ،می توانید به علت  خودکشی انسان  ها پی ببرید : آریل زنی که خودش را می سوزاند، بیاتریس نوجوانی که به قصد خودکشی، مچ دستش را می برد، و کاسترو مردی که اسلحه را روی شقیقه اش میگذارد اما فک پائین خودش را مجروح میکند. خواننده ی این کتاب با مطالعه ی توضیحات این سه انسان فراموش نشدنی، میتواند شناخت دقیقی از ساز و کارهای ذهن خودکشی گرا و خطرناک ترین لحظات برای چنین ذهنی پیدا کند.

چاپ

تعداد مشاهده (1808)/نظرات (0)

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید