انجمن روانشناسی ایران
Menu

اخبار و رسانه

اخبار و رویدادهای روانشناسی

درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج‌ها (راهنمای درمانگران برای استفاده از توجه‌آگاهی، ارزش‌ها و آگاهی از طرحواره‌ها در بازسازی روابط)

درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج‌ها (راهنمای درمانگران برای استفاده از توجه‌آگاهی، ارزش‌ها و آگاهی از طرحواره‌ها در بازسازی روابط)

نویسنده: مدیر سایت/جمعه 21 تير 1398/دسته بندی ها: تازه های کتاب

به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

نویسنده: اَویگیل لِو، متیو مککی

مترجم: مرتضی کشمیری، پیوند جلالی

با مقدمه: دکتر لادن فتی

موضوع: رواندرمانی و مشاوره - خانواده درمانی، زوج درمانی

موضوع مرتبط: رواندرمانی و مشاوره - درمان‏های موج سوم

تاریخ چاپ: 1397

 

معرفی کتاب:

این کتاب راهنمایی جامع و بسیار کاربردی در کمک به زوجها برای غلبه بر مشکلات و بنا نهادن روابطی غنی و صمیمانه است. گردآوری مجموعهای از ابزارها، تکنیکها، تمرینها و شرح جلسات درمانی باعث شده این کتاب منبعی عالی برای تمام زوجدرمانگران ACT باشد. در این کتاب جذاب که ترکیبی است از درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی (ACT) و زوجدرمانی طرحوارهمحور، نویسندهها توضیح میدهند چطور عوامل زمینهساز مشکلات بینفردی را کشف و دردی را که ایجاد میکنند درک کنیم. آنها شمار زیادی از گفتگوهای شایع در جلسات درمانی را آوردهاند تا نشان دهند هر گام از این رویکرد درمانی جدید چطور طی میشود. انجام مؤثر زوجدرمانی کار بسیار دشواری است؛ این کتاب بهطور قابل توجهی مهارتهای بالینی شما را افزایش میدهد و به شما کمک میکند زندگی زوجهایی را که دچار بحران شدهاند بهبود بخشید.

اَویگیل لِو رواندرمانگری است که در تلفیق ACT و طرحوارهدرمانی برای تقویت روابط، صاحبنظر و تجربه است. او با افرادی که به مشکلات بینفردی، اضطراب، تروما و اختلالات خلقی دچار هستند نیز کار میکند.

متیو مککی استاد دانشگاه برکلی متخصص رفتاردرمانی شناختی برای اضطراب و افسردگی است و کتب بسیاری در زمینههای مختلف روانشناسی از جمله ACT و زوجدرمانی تألیف کرده است.

چاپ

تعداد مشاهده (64)/نظرات (0)

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید